Відкриття персонального проєкту “art/teka” в Національному музеї українського декоративного мистецтванародного

 

01 жовтня о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставковий проект який презентує мистецькі пошуки та здобутки відомої художниці-керамістки Олесі Дворак-Галік.
В експозиції представлені скульптурна пластика, живопис, тематичні керамічні пласти, фото та відео, інсталяції. Авторка звертається до вічної теми пізнання світу та еволюції людської свідомості. Розвиток та вдосконалення особистості, пошуки свого місця у швидкомінливому сучасному просторі, значення культурного середовища, книжкової мудрості та мистецької краси у становленні людини – це поле дослідження та натхнення художниці. Небайдужа, цілеспрямована, з активною життєвою позицією, Олеся закликає до вдумливого ставлення до мистецтва, культури, уваги до близьких людей. «Кожен із нас пише свою книгу життя», – стверджує вона. Проєкт «art/teka» – це перш за все – роздуми про життя та його наповнення для кожної людини.
Олеся народилася в Ужгороді. Ще в дитинстві батьки віддали доньку до образотворчої студії Золтана Баконія, згодом, значну роль у формуванні особистості відіграли педагоги Людмила Аверкієва, Павло Балла та Надія Дідик. Олеся закінчила Ужгородське училище прикладного мистецтва та Львівську національну академію мистецтв (відділ кераміки).
Улюбленими темами художниці є людина та природа, соціальні та політичні проблеми. Вона є прихильницею просторових композицій, при створенні яких органічно поєднує різні матеріали – кераміку, дерево, метал, текстиль, вторинну сировину тощо. Мисткиня створює арт-об’єкти, що переважно не пов’язані з ужитковістю. Їм притаманна експресія, що досягається завдяки незвичним формам творів. Художниця використовує різнофактурність декорування, геометричну та рослинну орнаментику, грає з формою та кольором.
Олеся Дворак-Галік стала співзасновницею фестивалю «Сучасна кераміка в урбаністичному просторі» – першого мистецького українського проєкту, що заклав фундамент щорічного Всеукраїнського фестивалю сучасної кераміки «ЦеГлина» (від 2013 р.). Значним досягненням Олесі стало створення у 2016 році арт-простору «ЦеглинаАрт», під дахом якого мисткиня, як вправний менеджер, кожного року об’єднує українських керамістів у тематичних виставкових проєктах. Ці акції посіли поважне місце в культурному середовищі України та творчості художників-керамістів. Художниця продовжує генерувати ідеї та згуртовувати навколо себе професіоналів-однодумців і шанувальників мистецтва кераміки.
В планах мисткині – нові проєкти та міжнародний культурний обмін.
Олеся Дворак-Галік – член Національної спілки художників України, учасниця художніх виставок в Україні та за кордоном. Її твори зберігаються в колекціях музеїв України, а також у приватних збірках.
Виставка триватиме до 25 жовтня включно 2020 року.

ОГЛЯД ВИДАНЬ. ЖІНКИ І МИСТЕЦТВО / За матеріалами з відкритих джерел © Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

Sample pic

ОГЛЯД ВИДАНЬ. ЖІНКИ І МИСТЕЦТВО

17
БЕРЕЗНЯ2019

ОГЛЯД  ВИДАНЬ. ЖІНКИ І МИСТЕЦТВО

Світ мистецтва тривалий час залишався суто чоловічим, він з’явився та існував у системі ними сформованих цінностей. Історично коротка мить жіночої участі привнесла в сучасне мистецтво нові смисли. Талановиті художниці, мистецтвознавиці, галеристки, арт-дилерки, видавчині блискуче пишуть нові сторінки історії мистецтва (хоча й чинять опір фемінітивам).

У наш огляд ми включили книги, що побачили світ саме завдяки таким жінкам, які активно формують сучасний арт-простір.

Видавництво «ArtHuss»

Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Марина Абрамович – одна з найвідоміших художниць сьогодення. За її спиною  велика особиста історія та невпинне розширення меж розуміння людини.

Це автобіографічна розповідь про життя художниці, котра працює в жанрі перформансу. Вона сповнена страху, болю, виснаження, небезпеки та безкомпромісного прагнення розширювати межі емоційного і духовного досвіду. Автобіографія може стати не лише ключем до розуміння Марини Абрамович, а й до новітнього мистецтва, історії постсоціалістичних країн і сучасності.

Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Книжка «Пройти крізь стіни» була опублікована англійською наприкінці 2016 року. Видавництво ArtHuss підготувало український переклад автобіографії зірки сучасного перформансу. Видання вийшло в серії Ukrainian Art Book та посіло високі позиції у Всеукраїнському рейтингу «Книжка року 2018».

Видавництво «ArtHuss»

Бріджит Квінн «Неймовірні. 15 жінок, які творили мистецтво й історію»

У Видавництві ArtHuss світ побачила книга відомої мистецтвознавиці Бріджит Квінн «Неймовірні. 15 жінок, які творили мистецтво й історію» в перекладі на українську. Книга теж увійшла в сімку найкращих видань Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2018».

Бріджит Квінн «Неймовірні. 15 жінок, які творили мистецтво й історію»

Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка «Неймовірних» пропонує заповнити ці прогалини. Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо, американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя й творчість 15 неймовірних художниць із різних країн та епох – від XVII століття і дотепер. Це повчальна і вельми цікава книжка, доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей, які створила популярна американська ілюстраторка Ліза Конгдон.

Видавництво Старого Лева

Франсуаза Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво»,

«Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття»

У Топ-100 найуспішніших жінок України за версією журналу «Новое время» 2019 року входить головна редакторка та співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.

Видавчиня чітко усвідомлює, наскільки важливим є продукування якісної дитячої літератури навіть на не зовсім дитячі теми. Так, у видавництві вийшли  друком дві чудові книги французької мистецтвознавиці, письменниці Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» та «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття».

Франсуаза Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво»,  «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття»

У книгах у зручній та доступній формі авторка підказує, як навчити дітей «бачити» картину, розуміти її й відчувати. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати.

Видавництво «Фенікс»

Леся СМИРНА «100 NON. Століття нонконформізму в українському візуальному мистецтві»

Нонконформізм XX століття як мистецький, соціокультурний феномен — неосяжна тема для дослідників мистецтва, літератури, загалом культурно-історичного тривання. Сучасний українець має уявлення про трагічні долі визначних діячів культури Алли Горської, Василя Стуса, Сергія Параджанова, про їхній спротив тоталітарній ідеології, однак нонконформізм у всіх його складнощах, суперечностях, небуденності ще належить осягнути.

Леся СМИРНА «100 NON. Століття нонконформізму в українському візуальному мистецтві»

Наприкінці 2017-го світ побачила монографія Лесі Смирної з програмною назвою «100-ліття нонконформізму в українському візуальному мистецтві», що одразу викликала зацікавлення та дискусії в мистецтвознавчих колах. Книга входить у шорт-лист Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2018» в номінації «Малярство/фотографія/пластика».

Поліграфічна компанія «Колір ПРО»

Орест Голубець, Олеся Дворак-Галік, Володимир Хижинський

 «Сучасна українська кераміка ХІІ»

У 2018 році за співавторства відомої художниці, засновниці фестивалю сучасної кераміки «ЦеГлина» та галереї «ЦеГлинаАрт» Олесі Дворак-Галік поціновувачі мистецтва отримали нагоду ознайомитися з першим виданням книги-альбому «Сучасна українська кераміка ХІІ», у яку, зокрема, ввійшли твори талановитих співвітчизниць Беати Корн, Нати Попової, Ольги Пильник, Валентини Беро, Маріанни Вахняк, Яніни Миронової, Лесі Падун та власне Олесі Дворак-Галік.

Книга дає нові уявлення про мистецтво кераміки, що впевнено вписується в сучасні контексти.

Орест Голубець, Олеся Дворак-Галік, Володимир Хижинський   «Сучасна українська кераміка ХІІ»

У передмові до альбому доктор мистецтвознавства, професор Орест Голубець зазначає: «В цьому виданні представлена вагома частка креативного доробку молодої генерації українських керамістів… В їхніх композиціях дивним чином переплітаються впливи різноманітних мистецьких течій і явищ: від народного примітиву та гротеску – до сюрреалізму, конструктивізму, поп-арту та концептуалізму».

Видавництво Олександри Гаркуші

Михайло Сирохман «Павло Бедзір»

Кожну книгу, що народжується в її видавництві, Олександра Гаркуша плекає, як дитину. Чимало чудових видань про життя й творчість митців опубліковано саме завдяки фаховому підходу до процесу створення книги, ну і, звісно, природному витонченому смаку, притаманному творчим жінкам.

У 2018 році у рамках закарпатської обласної «Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018-2020 роки» було обрано та схвалено видання книги «Павло Бедзір» авторства Михайла Сирохмана, що стало реальністю у «Видавництві Олександри Гаркуші».

Михайло Сирохман «Павло Бедзір»

У книзі, міксуючи роздуми, спогади друзів та записи зі щоденника митця, подано життєвий і творчий шлях відомого закарпатського художника-шістдесятника, ужгородського авангардиста Павла Бедзіра. Його шлях — це відданість мистецтву і занурення у філософські вчення різних часів та народів. Павло Бедзір був «академією» в одній особі, крізь яку пройшло багато молодих художників. Окремий розділ у книзі присвячений дружині художника – талановитій мисткині Єлизаветі Кремницькій.

Завдяки Павлу Бедзіру, його дружині Лізі Кремницькій і художникові Ференцу Семану Ужгород належить до міст, де жила свобода творчості в тоталітарні часи і де не припинявся вільний розвиток мистецтва.

За матеріалами з відкритих джерел

© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

PERSONNALE

13161753_1143081599075391_5329199040896499399_o

Міжнародний проект TALENT ENERGY FEST
представляє
PERSONNALE – це синтез персональних і соціальних творчих проектів особистостей, діяльність яких спрямована на популяризацію і розвиток культури і мистецтва України.
PERSONNALE 2016 представить лекції та новаторські проекти від провідних фахівців у сфері культури і мистецтва, масштабні персональні виставки і проекти обраних авторів зі всієї України.
Протягом двох тижнів ви зможете взяти участь у майстер-класах від учасників Персоналє. Надбати нових знань та від душі насолодитися прекрасними творами та персонами.
Автор Ідеї Тетяна Василенко планує цей проект зробити щорічною подією, що має на меті популяризувати достойних українських митців та сприяти їх мобільності.
Персонналє відкриє двері прекрасного простору Київської фортеці, у павільйонах якої ви зможете побачити твори 6 авторів, які працюють в таких напрямках мистецтва як живопис, графіка, кераміка.
На кількох майданчиках одночасно будуть проходити презентації, лекції та майстер-класи від партнерів заходу.
Ключові цілі заходу – популяризація творчого обміну в Україні і потужна інтеграція нових осіб.
PERSONNALE буде проводитися щорічно з метою популяризації нових проектів для людей мистецтва.
Учасники та гості заходу матимуть змогу долучитися до участі в проектах і подіях, а також отримати консультативну допомогу від організатора, учасників та партнерів.
PERSONNALE – 2016
07 – 20 травня 2016, Київ, Музей “Київська фортеця”
Talent Energy Fest – Живи енергією таланту!

13140502_1184176698293701_897314744_n

Запрошую на відкриття виставки за моєї участі з роботою “КоралоКактус”

CORPUSCUL

Відкриття 8 грудня 2015 року, 19:00

Ідея проекту базується на теорії атомізму як античної філософської бази матеріалізму та його основоположних ідей збереження та трансформації часток матерії (corpuscula) та енергії, ідеї існування в основі всієї світобудови матерії здібності, схожої з відчуттям. Ці принципи сьогодні допомагають відійти від фігуративного зображення та доступної аналогії образів і наблизитися до форми, яка є спонтанним з’єднанням часток матерії у просторі.

Учасники проекту:
ІГОР БЕРЕЗА
НАТАЛІЯ БОГАЧКОВА
МАРІАННА ВАХНЯК
ЮРІЙ ВОЙТОВИЧ
ВЛАДИСЛАВ ВОЛОСЕНКО
ОЛЕСЯ ДВОРАК-ГАЛІК
ОЛЕКСАНДРА ЗГУРО
ЄГОР ЗІГУРА
МИКИТА ЗІГУРА
ІРИНА МАРКО
ГІЯ МІМІНОШВІЛІ
ЮРІЙ МУСАТОВ
ІВАН ПІДГАЙНИЙ
ВІТАЛІЙ ПРОТОСЄНЯ
МИКОЛА СІВАК
ВАСИЛЬ ТАТАРСЬКИЙ
ПАВЛО ФРАЙМАН
ВОЛОДИМИР ХИЖИНСЬКИЙ
ДАНІЇЛ ШУМІХІН

В рамках відкриття буде представлена интерактивна медійна інсталяція від Міхайла Міроненко aka Wilsi-welsi, також відомого своїм електроним стереопроектом Strukturator.

Куратор: Катерина Овчиннікова
Арт-менеджер: Ірина Боровець
Керівник проекту: Владислав Тузов

Партнери проекту: Скульптурний цех, Fund for Cultural Initiatives ArtHuss та Light Art Foundation.
Медіапартнери: Платформа, In Art, America House Kyiv, PolyArtGallery.
_______________

Opening Dec. 8, 2015, 19:00

The project idea is based on the theory of atomism, which served as a philosophical basis for the development of materialism, its fundamental ideas of preservation and transformation of matter particles (corpuscula) and energy, the idea of a capability matter, similar to sensation, forming the basis for the whole creation. Today these principles help move away from figurative images and straightaway figurative analogy to a shape, which represent a spontaneous compound of matter particles in space.

Participants:
IGOR BEREZA
NATALIA BOGACHKOVA
MARIANNA VAKHNYAK
YURI VOYTOVYCH
VLADISLAV VOLOSENKO
OLESYA DVORAK-GALIK
OLEXANDER ZGHURO
EGOR ZIGURA
NIKITA ZIGURA
IRINA MARKO
GIYA MIMINOSHVILI
YURIY MUSATOV
IVAN PIDGAYNIY
VITALY PROTOSENYA
MYKOLA SIVAK
VASILY TATARSKY
PAVLO FRAYMAN
VLADIMIR HYZHYNSKIY
DANIIL SHUMIKHIN

The opening will feature an experimental media installation by the stereo project Strukturator (project of Mikhail Mironenko aka Wilsi-welsi).

Curator: Kateryna Ovchynnikova
Art Manager: Irina Borovets
Project Manager: Vladislav TuzovPartners: Скульптурний цех, Fund for Cultural Initiatives ArtHuss and Light Art Foundation.
Mediapartners: Платформа, In Art, America House Kyiv, PolyArtGallery.

koralokaktus    “КоралоКактус” ,2015 рік, шамот, поливи, ручне ліплення