Ukrainian Art Fest “NUOVA PRIMAVERA” в Римі

З 23-го по 30 квітня в галереї Palazzo Velli Expo в Римі відбудеться арт-проект Ukrainian Art Fest «NUOVA PRIMAVERA».  Культурний центр «АртЛайн» за підтримки МЗС та Посольства України в Італії виступив організатором проекту, мета якого презентувати італійській аудиторії  потенціал сучасної України в різних арт – сферах: живопис, керамічна скульптура, емалі, фешн – ілюстрація, ювелірні прикраси, авторський парфум, фешн от кутюр.

Проект об‘єднує  більше 20-ти авторів, кожен з яких по-своєму  інтерпретує тему весни, відродження, духовної трансформації, проходження крізь випробування заради створення нового, народження нових ідей та змістів.

«Мета  арт-проекту – охопити різні  творчі області та створити синергію, яка б  передала той рівень креативу, той бурхливий  процес неспинного творення, що панує зараз в Україні. Сучасна Україна дуже різна: багата традиціями але чуйно реагуюча на актуальні виклики,  концептуальна, елегантна, стильна, глибока та з гумором, енергійна, спроможна створювати нові змісти та втілювати у життя нові ідеї. В мистецтві раніше, ніж в будь-якій іншій сфері,  відображується  код змін та можливі повороти майбутнього розвитку. Отже ця виставка  –  своєрідне віддзеркалення мрій та ідеалів сучасного українського суспільства»,  – ділиться куратор проекту, художниця Маріанна Абрамова

В інтерпретації  художників тема весни набуває філософського звучання, де є місце міркуванню про  минуле та майбутнє, свободу та відповідальність, про стан позбавлення від панциру задля нового життя та стан нашарування пластів досвіду, що з часом формують облік людини,  про мрійливу легкість та самотність, про красу природи України та світу, народження розкоші з хаосу, а цілісного з уривків емоцій, про пульс життя та вміння цінувати кожну його мить.

Так,  в живописній серії Маріанни Абрамової «Primavera» відображується пробудження природи, а в серії «Horizons» – стан сучасної людини, що проходить безліч горизонтів у пошуку свого призначення та сенсу життя.  Ірина Акімова  розкриває сутність процесу  творення, народження ідеї, що завдяки рукам та душі людини-творця  набуває об’єму та стає реальністю. Лілія Задоянчук презентує авторську техніку живопису на склі, що наділяє кожен сюжет особливими нотами  розкоші. Олеся Дворак-Галік  в своїх роботах відтворює  неспинну надію на краще, а в серії «Не будь пласким»  розкриває тему необхідності  постійного духовного збагачення людини.

 

Динамічність та креативність сучасної  української моди – у скетчах  від офіційного ілюстратора Ukrainian Fashion Week  Оксани Іванченко. В керамічній серії Андрія Кириченко «Shell» – філософське дослідження  архітектури плоду, через пошук нових властивостей  матеріалу.  Імпресіоністичні враження від  весняної Венеції  та подорожей світом  – в живописних роботах Інни Катющенко.  Роботи Софії Кульчицької розкривають секретні ворота світу мрій, де трава завжди зелена, плоди соковиті, а життя сповнене яскравих кольорів.  Емалі Аліни Набоки –  гарячий сплав кольорів, де з природного хаосу народжується  ціле. В роботах домінує ідея мінливості та стан метаморфоз. Керамічна серія Ольги Пильник  «Скам’янілості» – це своєрідний археологічний музей майбутнього, спроба уявити, як ми будемо виглядати в очах  наступних поколінь,  що ми залишимо після себе. В керамічній серії  Лізи  Портнової  «Human»  відтворюється  стан самотності людини, що проходячи свій життєвий шлях, набуває прошарків досвіду, який створює індивідуальну історію людини та «фактуру»  її особистості.  В пейзажах  Івана Пилипенко  –  краса  двох улюблених міст:  Риму та рідного Києва.  Спонтанність та емоційність, елегантність та лаконізм  – в серії колажів Каті Ситої, що розкриває тему  мінливості життя та вміння цінувати те, що маємо. В роботах Катерини П’ятакової – емоційний стан очікування весни, що змушує наш пульс прискорюватись. Пульс – як символ життя. У колажах  Миколи Солонера, що народився у м. Тернопіль та вже багато років живе в Лондоні, яскраво та з гумором оспівується жіноча сутність. Для автора Україна – це перш за все жінка. А жінка – то весна.  Розкіш квітучої весни, сповненої сонячного щастя та медових сподівань – в багатошарових  колажах Дани Якимчук. А образи з характером та душею – це авторська лялька від Лідії Гринько.

Бренд “DVOIRA”  презентує серію авторських хустин Віри Шелест «Київський калейдоскоп». Концепція бренду  будується на історії Києва та його архітектурних пам’ яток.

Бренд «COOLBABA»  від Ірини Красильнікової  представить стильні лакшері hand-made капелюхи, виконані за унікальною технологією.

В проекті буде представлено витончене ювелірне мистецтво від переможця міжнародного конкурсу «Artistar Jewels» Станіслава Дрокіна.

Аромат проекту –  парфум “SVET”.  Автори  аромату відомий парфумер, ольфактолог Богдан Зубченко та ідейна натхненниця, засновниця клініки медичної косметології  ESTHEL Світлана Лисенко вперше презентують унікальний парфум закордонній аудиторії.

В рамках проекту відбудеться показ розкішної  от кутюр колекції  «LUMINOUS SHINE OF ETERNITY» одного з найяскравіших молодих дизайнерів України “YS” Яніса Степаненко. Джерелом натхнення для створення колекції стали історичні мотиви та аутентичні українські давньослов’янські силуети.

Надіслати коментарБудь ласка, будьте ввічливі.

Ваш коментар